Rozkręć swój własny biznes

Po wielu latach pracy „u kogoś” postanawiasz rozkręcić swój biznes. Poznałeś zasady działania branży, w której zamierzasz się obracać, poza tym utworzyłeś już niezbędną sieć kontaktów, zapewniającą stały popyt na prowadzone przez ciebie usługi. W końcu miałeś już dość rozkapryszonego szefa i braku szacunku z jego strony, choć doskonale wiedziałeś, że za sukcesem firmy stoją jej pracownicy, a wśród nich również i ty, a nie on i jego fatalne w skutkach decyzje. Teraz zamierzasz być kapitanem własnego okrętu. Jednak by móc ruszyć z pełną parą i konkurować z największymi na rynku, potrzebny jest ci dobrze zbilansowany kredyt dla firm. Z jego pomocą żadne przeciwności nie powinny być Ci straszne.

Z myślą o przedsiębiorcy

W dzisiejszych czasach banki zdają się szczególnie myśleć o przedsiębiorcach. Oferują im konta bez opłat oraz atrakcyjne – na pierwszy rzut oka – kredyty. Nie bez przyczyny wyrażają taką troskę o biznesmenów. Chcąc poszerzyć działalność, właściciel niekiedy inwestuje potężne środki, a te z kolei chętnie użyczy instytucja finansowa, oczywiście przy odpowiednim oprocentowaniu. W związku z tym kredyt dla firm to świetna możliwość zarobku dla banku. Dlatego wnioskodawca musi rzetelnie podejść do sprawy, by wynegocjować jak najlepsze dla siebie warunki. W tym pomocny okaże się kompetentny doradca.

Walcz o swoje

Niedoświadczony kredytobiorca łatwo przystanie na wytyczne przedstawione w umowie. Po prostu na swoje nieszczęście nie doczyta dokładnie wszystkich paragrafów, punktów i podpunktów. Albo – co gorsza – zrobi to, tylko nie zrozumie, a o wszelkie zawiłości będzie bał się zapytać. Za pewnik weźmie sugestie asystenta bądź nawet kierownika placówki i to one sprawią, że czym prędzej złoży podpis na ostatniej stronie dokumentu. Tymczasem znawca tematu dogłębnie przeanalizuje treść i podpowie klientowi, czego ma się wystrzegać. Bo wbrew zapewnieniom bankowców porozumienia da się negocjować. Prawidłowo skonstruowany kredyt dla firm może być też korzystny dla pożyczkobiorcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *