Kredyt pozabankowy jako jedna z form zewnętrznego finansowania

Pomimo faktu, że średnia pensja krajowa z roku na rok jest coraz wyższa, zdecydowana większość społeczeństwa nie odczuwa tego zjawiska. Bogacą się niewielkie grupy i to one są głównymi „winowajcami” powyższego trendu. Niestety portfel przeciętnego Kowalskiego świeci pustkami. Być może nie żyje od wypłaty do wypłaty, ale każda, nieco skomplikowana inwestycja wiąże się z zaciągnięciem pożyczki. Problem pojawia się wtedy, gdy bank nie chce jej udzielić, gdyż potencjalny dłużnik nie daje podstaw do tego, że spłaci zapomogę w terminie z należnymi odsetkami. Gdy kolejne instytucje finansowe odmawiają współpracy, warto rozważyć alternatywę, jaką jest kredyt pozabankowy.

Szybko i bez przeszkód

Jeszcze do niedawna podmioty, oferujące tego typu usługi należały do rzadkości. Dość restrykcyjne prawo w tym zakresie sprawiało, że trudno było uzyskać taką pomoc. Na szczęście zapotrzebowanie na te świadczenia sprawiło, że obecnie mamy dostęp do wielu przedsiębiorstw, udzielających kredyt pozabankowy. Wszystkie formalności załatwia się elektronicznie, bez wychodzenia z domu, a pieniądze na konto wpływają w ciągu kilkunastu minut od złożenia wniosku. To spore udogodnienie.

Niewielka kwota na pilne potrzeby

Kredyt pozabankowy charakteryzuje się niedużą kwotą bazową. Zazwyczaj możemy pożyczyć od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Taka suma pozwoli załatwić najpilniejsze potrzeby. Co prawda jest ona nieco wyżej oprocentowana niż w standardowym banku, ale najczęściej dzieli się ją na stałe raty z opcją wcześniejszej spłaty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *